Vērtīgi zināt

Montāžas savienojumu blīvējums

Montāžas šuves pa visu loga saskares ar necaurspīdīgiem sienu iecirkņiem perimetru tiek pakļautas spēka slodzēm un daudzveidīgai ietekmei gan no iekšējās, gan no ārējās vides. Veicot montāžas šuvju aizpildīšanu, vienmēr ir jāvadās pēc tāda apsvēruma, ka telpas gaisa mitrums temperatūras pazemināšanās rezultātā nedrīkst kondensēties. Gadījumā, ja šuves ārējā daļa ir pietiekami labi vēdināma, kondensāts iziet ārpusē, tomēr, ja izžūšanas periodā veidojas aukstuma tilti, tad mitrā vide rada ietekmi uz konstrukciju.

 

Gadījumā, ja iekšējā daļa ir izveidota korekti, mitrums tajā var nokļūt tikai no šuves ārējās daļas. Tādēļ, ka ārējā temperatūra un šuves ārējā temperatūra ir vienādas (to var iegūt tikai tādā gadījumā, ja funkcionālā apgabala siltinājums siltumu neielaiž ārējā šuvē), kondensāta izveidošanās ir maz ticama, šuve "elpo" un mitrums nožūst. Visvienkāršākais šuves "elpošanas" nodrošināšanas paņēmiens - tā ir iepriekš saspiestas blīvējošas lentas izmantošana, kura cauri nelaiž ūdeni, bet laiž cauri gaisu.

 

Lietojot blīvējošās mastikas, atvērtas ir jāatstāj tās vietas, kurās ūdens iekļūšanas varbūtība ir minimāla. Tādā veidā tiek nodrošināta gaisa izkļūšana ārpusi. Veicot montāžas šuvju blīvēšanu, jāvadās pēc galvenā noteikuma:  "Iekšpusē hermētiskāks, nekā ārpusē". No tā izriet, ka šuve nedrīkst laist cauri par gaisa mitrumu, funkcionālajā apgabalā jābūt veiktai pareizai blīvēšanai un ārējai šuvei ir "jāelpo", bet mitrums nav jālaiž uz iekšpusi.

Zemāk parādīti sienas un loga rāmja savienojuma varianti.
Sienas savienojuma ar gropi blīvēšana

Logu ailes ar gropi ir samērā bieži sastopamas gan renovējamās, gan jaunās ēkās. Uzstādot logus šādās ailēs, šuves blīvēt ir ļoti vienkārši, jo lietus un vējš tiešu ietekmi uz šuvi veic tikai pa ārējo loga perimetru; šuves biezums ir 5-10 mm robežās. Šādas šuves blīvēšana ir vienkārša un to var veikt ar poliuretāna putu palīdzību, jo nepastāv putu nokļūšanas uz fasādes un tās sabojāšanas iespēja. Ārējo paneļu virsma nenodrošina siltinošās šuves aizsardzību no vēja un lietus, jo logu virsma pie ailes nepieguļ blīvi (PVC logu profili saraujas un izplešas temperatūras svārstību ietekmē) - tādā veidā ailes ar gropi gadījumā nepieciešama ārējo šuvju blīvēšana ar mastiku vai izplešanās starplikas palīdzību.

Sienas savienojuma bez gropes blīvēšana

Sienu konstrukcijas bez gropes ir sastopamas daudzās vecā tipa paneļu un bloku ēkās, kurās montāžas šuves no ārpuses nosedza ar dekoratīvām noseglīstēm. Lai blīvētu šādas šuves, jāņem vērā, ka uzstādītās ārējās noseglīstes neaizsargā ne no UV starojuma, ne no atmosfēras mitruma, tādēļ ieteicams lietot papildus blīvējumu.

Izmanto sekojošus papildus blīvējumus:
  • iepriekš saspiesta blīvējošā lenta ārējiem blīvējumiem;
  • ārējās noseglīstes un sienas un loga konstrukcijas savienojuma aizpildīšana ar silikona hermētiķi.

Aizpildot funkcionālā apgabala šuvi ar poliuretāna putām ir jāievēro īpaša uzmanība, jo zem spiediena esošs hermētiķis nejauši var uzkrist uz fasādes seguma. Veicot darbus vecā fonda koka ēkās, visizplatītākā sienas konstrukcija ir konstrukcija bez gropes, kura pēc savas uzbūves ir vienāda ar akmens namu konstrukciju.

Veicot blīvēšanu ar iepriekš saspiestu lentu nepieciešams, lai tās platums būtu uz pusi šaurāks par šuves platumu. Gadījumā, ja papildus blīvēšanu veic ar mastikas palīdzību, visticamākajās ūdens iekļūšanas vietās savienojumā mastikas šuvē ir jāatstāj nelielas spraugas.

PIEZĪME! Piepildot funkcionālā apgabala savienojumu vietas ar poliuretāna siltinājumu, jāseko līdzi, lai blīvējums būtu bez pārtraukumiem pa visu loga perimetru, ieskaitot loga nesošos un spraišļu elementus.

  • Ziņas

  • Akcijas

    • Dotajā mirklī aktīvu akciju nav.

  • Publikācijas

    • Dotajā mirklī publikāciju nav.