Vērtīgi zināt

Drošība

Divas priekšrocības, kuras logus padara drošus - tas ir stikls ar augstu izturību un uzticama furnitūra.

Stikls

Stikls ir viena no loga vājajām vietām, jo tas plīst trieciena rezultātā. Salīdzinājumā ar atsevišķiem stikliem, kurus agrāk izmantoja koka logos, stikla pakete ir daudz drošāka. Plīstot stiklam, logā paliek stikla gabali, kurus notur blīvējums un tos var viegli izņemt, tādēļ tādu logu nevar uzskatīt par drošu. Mūsu logos, kuri ir noturīgi pret ielaušanos, pielieto stikla paketes, kurās viens no stikliem ir vai nu rūdīts, vai nu laminēts stikls.

 

Laminēto stiklu logos pielieto tādā gadījumā, kad parastais stikls nenodrošina pietiekamu aizsardzību no nevēlamas ielaušanās, no atmosfēras apstākļu ietekmes vai neiztur augstu mehānisko slodzi. Parasti divus stiklus savieno ar izturīgu un elastību PVB plēvi, kura var būt caurspīdīga vai krāsaina, vai arī citā veidā. Palielinot slāņu skaitu, laminēto stiklu var izmantot pašu atbildīgāko objektu logos. Īpašos gadījumos kopā laminē divus rūdītus stiklus, kuri ir ievērojami izturīgāki par parasto stiklu.

 

Termiski rūdīts stikls ir lokšņu stikls, kurš ir ticis pakļauts speciālais termiskai apstrādei ar mērķi palielināt mehānisko izturību un nodrošināt drošu saplīšanu. Stikla termisko rūdīšanu veic speciālās krāsnīs. Rūdīšanas laikā palielinās stikla noturība pret triecieniem, sasišanu un temperatūras svārstībām. Rūdīta stikla izturības robeža sasišanas gadījumā var 4 reizes augstāka nekā parastam stiklam. Rūdīts stikls sasišanas gadījumā sabirst daudzos sīkos gabaliņos, kas samazina traumu rašanās iespēju. Lai palielinātu drošību, var izmantot rūdītu stiklu, taču liela trieciena rezultātā tas tomēr plīst.

 

Tādēļ aizsardzībai no nevēlamas ielaušanās logos būtu prātīgāk izmantot parasta vai rūdīta laminēta stikla paketes. Lai nodrošinātu drošību sabiedriskās vietās, stiklojumam jāizmanto rūdīts stikls.

Logu furnitūra

Vadošie Eiropas logu piederumu ražotāju pētīja drošības problēmas un uz šo brīdi ir izstrādātas ierīču sērijas ar dažādām aizsardzības pakāpēm. Šādas ierīces var uzstādīt mūsu logos. Pateicoties šīm ierīcēm, logus nav iespējams uzlauzt, no rāmja izspiežot stiklu.

 

Pati svarīgākā drošo aizvērējmehānismu sastāvdaļa ir aizvēršanas mezgls, kurš sastāv no divām daļām: aizverošās mēlītes ar sēnes veida formu un atbildes detaļas, kura ir izgatavota no speciāla sakausējuma. Aizverot logu, aizverošā elementa mēlīte laideni ieiet atbildes detaļā ar biezām sieniņām, ko nav iespējams atspiest ar laužņa palīdzību. Pārējās drošo aizverošo elementu detaļas ar garām skrūvēm ir piestiprinātas pie metāliskās furnitūras, kura atrodas loga kārbas iekšienē, kas vēl vairāk palielina drošības pakāpi.

 

Kā papildinājumu drošajiem aizverošajiem elementiem ir ieteicams lietot logu rokturus ar slēdzenēm. Pēc vēlēšanās rokturus ar speciālas atslēgas palīdzību var nofiksēt aizvērtā stāvoklī, kas ļaundarim neļaus atvērt logu pēc stikla sasišanas.

 

Drošo aizvēršanas mezglu skaitu nosaka nepieciešamība un Jūsu vēlmes.

  • Ziņas

  • Akcijas

    • Dotajā mirklī aktīvu akciju nav.

  • Publikācijas

    • Dotajā mirklī publikāciju nav.